بازدیدکنندگان گرامی؛ لطفا قبل از ثبت نام در باشگاه مشتریان و خرید محصولات شرکت اکباتان به موارد ذکر شده حتما توجه فرمائید. مشاهده...
فرش هوشمند ضدسقوط کیفیت بازی و ورزش را بهتر می‌کند!
فرش هوشمند قادر به محاسبه دقیق تحرکات افراد و نیز وضعیت بدنی آنها بدون نیاز به دوربین است. لذا می‌توان از آن برای دریافت بازخوردهایی در مورد تمرین‌های ورزشی استفاده کرد.همچنین این فرش می‌تواند یک ابزار کمکی برای اجرای بهتر بازی‌های ویدئویی و نیز استفاده از هدست های واقعیت مجازی باشد.

فرش هوشمند قادر به محاسبه دقیق تحرکات افراد و نیز وضعیت بدنی آنها بدون نیاز به دوربین است. لذا می‌توان از آن برای دریافت بازخوردهایی در مورد تمرین‌های ورزشی استفاده کرد.همچنین این فرش می‌تواند یک ابزار کمکی برای اجرای بهتر بازی‌های ویدئویی و نیز استفاده از هدست های واقعیت مجازی باشد. مساحت این فرش ۳.۳ متر مربع است و در درون آن ۹۹۰۰ حسگر نصب شده که همگی رسانا و دارای روکش حساس به فشار هستند.

زمانی که به بخش‌های مختلف این فرش فشار وارد شود، سیگنال‌های الکتریکی مختلفی در واکنش به میزان فشار ارسال می‌شوند و بر همین اساس بازخوردهایی در نظر گرفته می‌شود. از این سیگنال‌ها می‌توان برای تصحیح حرکات ورزشی و اصلاح شیوه راه رفتن، دراز کشیدن، نشستن، ورزش یوگا، ایستادن و غیره استفاده کرد.
حسگرهای یادشده می‌توانند یک مدل مجازی از یک شخص در حال حرکت بر روی فرش ترسیم کنند و بر همین اساس حرکات وی را زیر نظر بگیرند تا در صورت هرگونه اختلال در روند حرکت در مورد احتمال افتادن و سقوط وی هشدار دهند.
دقت این فرش در زمینه برآورد و شناسایی حرکات افراد بر روی خود به ۹۷ درصد می‌رسد و می‌تواند موقعیت هر فرد را با دقت ۱۰ سانتیمتر برآورد کند. نمونه اولیه این فرش با قیمتی کمتر از ۱۰۰ دلار ساخته شده و هنوز برنامه‌ای برای تولید انبوه آن وجود ندارد.

منبع: mehrnews.com

تاریخ ثبت : 1400/04/16
    
 
  نام و نام خانوادگی : *
آدرس ایمیل یا شماره تماس : *
  دیدگاه : *